نور خورشید به مرور به پرده آسیب می‌زند و باعث پریدن رنگ پرده می‌شود. برای جلوگیری از آسیب دیدن پرده در برابر نور خورشید، از آستر برای پرده‌ها استفاده کنید.

پرده مناسب اطاق خواب باید برخی مشخصات را داشته باشد تا به این فضا زیبایی و آرامش ببخشد. اولاً، پرده باید به خوبی در اندازه با پنجره اتاق هماهنگ شود تا نور خارجی به درستی تنظیم شود و حفظ حریم شخصی را تضمین کند. ثانیاً، مواد استفاده شده در ساخت پرده باید با کیفیت و با دوام باشند تا ماندگاری آنها را در برابر شستشو و استفاده روزانه تضمین کند. همچنین، رنگ و طرح پرده باید با دکوراسیون داخلی اتاق هماهنگ باشد تا به تناسب و زیبایی اتاق کمک کند. در نهایت، پرده در اطاق خواب باید بتواند نور روز و نور مصنوعی را به خوبی فیلتر کند و در عین حال به حفظ حرارت و صدا کمک کند تا خواب آرام و بهتری داشته باشیم.

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به این بستگی دارد که پرده‌های شما از چه موادی ساخته شده‌اند و جنس آن‌ها چیست.

در این راستا مقاله ای در سایت منتشر شده که با کلیک روی لینک زیر میتوانید آن را مطالعه بفرمایید.

مطالعه مقاله نحوه شستشوی پرده

عمده ترین تفاوت این دو نوع پرده در این است که در پرده زبرا میتوانید بدون بالا بردن پرده، میزان نور را کم یا زیاد کنید ولی در پرده شید برای تابیده شدن نور، حتما میبایست پرده را بالا ببرید.

مطالعه مقاله تفاوت پرده زبرا و شید

پرده کرکره، یک نوع پرده افقی است که از تعدادی لامله‌های افقی تشکیل شده است. این لامله‌ها معمولاً از جنس فلزی یا چوبی هستند و به وسیلهٔ یک مکانیزم قابل کنترل، به بالا و پایین حرکت می‌کنند. پرده کرکره به دلیل طراحی ساده و شیک خود، به راحتی با هر نوع دکوراسیون داخلی سازگار است. همچنین، این نوع پرده به خوبی نور خورشید را فیلتر می‌کند و حفاظت از حریم خصوصی را فراهم می‌کند.

از سوی دیگر، پرده عمودی یک نوع پرده عمودی است که از تعدادی پارچه عمودی تشکیل شده است. این پارچه‌ها به وسیلهٔ یک مکانیزم قابل کنترل، به چپ و راست حرکت می‌کنند. پرده عمودی به دلیل طراحی منحصر به فرد خود، به خوبی در فضاهای بزرگ و باز کاربرد دارد. همچنین، این نوع پرده به خوبی نور خورشید را کنترل می‌کند و اجازه می‌دهد تا نور مناسبی در فضا ایجاد شود.

مطالعه مقاله تفاوت پرده کرکره و عمودی

خبرنامه پیامکی

خبرنامه پیامکی

از محصولات و مقالات جدید ما مطلع شوید

خبرنامه پیامکی